Hoppa till sidans innehåll

Gärdehovspokalen 2010


Resultat 2010.12.04 - 2010.12.05 

 

F 15-16      
Placering Namn Klubb Tid   Tid   Tid   Tid   Poäng Poäng Poäng Poäng Poäng  
      500 m   1000 m   500 m   1500 m   500 m 1000 m 500 m 1500 m Totalt  
1 Amanda Hallberg Hagaströms SK   48,90 1 01 43,10 1   49,29 1 02 41,20 1 48,900 51,550 49,290 53,733 203,473  
2 Tova Gustafsson Sundsvalls SK   64,52 2 01 54,32 2   52,39 2       64,520 57,160 52,390 0,000 174,070 3str
3                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
4                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
F 13-14      
Placering Namn Klubb Tid   Tid   Tid   Tid   Poäng Poäng Poäng Poäng Poäng  
      500 m   1000 m   500 m   1500 m   500 m 1000 m 500 m 1500 m Totalt  
1 Amanda Björkman Hagaströms SK   50,12 1 01 41,63 1   50,48 1 02 41,50 1 50,120 50,815 50,480 53,833 205,248  
2 Ebba Åslin Sundsvalls SK   54,72 2         54,92 2       54,720 0,000 54,920 0,000 109,640 2str
3                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
4                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
5                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
6                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
7                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
8                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
 
F 11-12      
Placering Namn Klubb Tid   Tid   Tid   Tid   Poäng Poäng Poäng Poäng Poäng  
      500 m   300 m   500 m   1000 m   500 m 300 m 500 m 1000 m Totalt  
1 Clara Reinhold König Hagaströms SK   52,30 1   33,32 1   53,60 1 01 49,24 1 52,300 55,533 53,600 54,620 216,053  
2 Ida Hallberg Hagaströms SK   55,60 3   33,97 3   54,73 2 01 54,10 2 55,600 56,617 54,730 57,050 223,997  
3 Vilma Gustafsson Sundsvalls SK   54,19 2   33,79 2   64,71 5 01 55,06 3 54,190 56,317 64,710 57,530 232,747  
4 Moa Fundell Hagaströms SK   59,80 4   37,53 4   59,93 3 02 03,80 4 59,800 62,550 59,930 61,900 244,180  
5 Jonna Forslund Sundsvalls SK   60,88 5   38,56 5   59,96 4 02 09,38 5 60,880 64,267 59,960 64,690 249,797  
6                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
7                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
8                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
F 9-10      
Placering Namn Klubb Tid   Tid   Tid   Tid   Poäng Poäng Poäng Poäng Poäng  
      500 m   300 m   500 m   300 m   500 m 300 m 500 m 300 m Totalt  
1 Julia Lyxell Hagaströms SK   64,38 1   39,27 1   65,42 1   38,90 1 64,380 65,450 65,420 64,833 260,083  
2 Ida Eriksson Hagaströms SK   68,60 2   43,51 4   67,82 2   42,22 2 68,600 72,517 67,820 70,367 279,303  
3 Elin Westlin Sundsvalls SK   75,25 4   43,50 2   73,28 3   43,08 3 75,250 72,500 73,280 71,800 292,830  
4 Clara Forslund Sundsvalls SK   70,85 3   43,50 2   74,26 4   51,15 5 70,850 72,500 74,260 85,250 302,860  
5 Josephine Nordqvist Sundsvalls SK   89,80 5   58,93 5   80,83 5   45,97 4 89,800 98,217 80,830 76,617 345,463  
6                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
F  7-8      
Placering Namn Klubb Tid   Tid   Tid   Tid   Poäng Poäng Poäng Poäng Poäng  
      100 m   300 m   100 m   300 m   100 m 300 m 100 m 300 m Totalt  
1 Martine Nordqvist Sundsvalls SK   16,83 1   49,62 1   16,28 1   47,48 1 84,150 82,700 81,400 79,133 327,383  
2 Disa Arnell Hagaströms SK   18,70 2   57,91 2   19,44 2   57,30 2 93,500 96,517 97,200 95,500 382,717  
3                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
4                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
5                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
6                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
7                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
8                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
P 13-14      
Placering Namn Klubb Tid   Tid   Tid   Tid   Poäng Poäng Poäng Poäng Poäng  
      500 m   1000 m   500 m   1500 m   500 m 1000 m 500 m 1500 m Totalt  
1 Adam Axelsson SK Winner   43,53 1 01 26,80 1   43,69 1 02 15,33 1 43,530 43,400 43,690 45,110 175,730  
2 Oskar Gustafsson Sundsvalls SK   45,74 2 01 33,26 2   45,77 2 02 28,00 2 45,740 46,630 45,770 49,333 187,473  
3 Fredrik Lyxell Hagaströms SK   55,59 3 02 03,00 3   56,86 3 03 24,23 3 55,590 61,500 56,860 68,077 242,027  
4                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
P 11-12      
Placering Namn Klubb Tid   Tid   Tid   Tid   Poäng Poäng Poäng Poäng Poäng  
      500 m   300 m   500 m   1000 m   500 m 300 m 500 m 1000 m Totalt  
1 Gustaf Arnell Hagaströms SK   59,28 1   37,56 1   57,74 1 02 03,25 1 59,280 62,600 57,740 61,625 241,245  
2 Sebastian Åleskog Hagaströms SK   64,20 2   41,06 2   65,52 2 02 20,15 2 64,200 68,433 65,520 70,075 268,228  
3                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
4                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
5                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
6                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
7                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
8                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
P 9-10      
Placering Namn Klubb Tid   Tid   Tid   Tid   Poäng Poäng Poäng Poäng Poäng  
      500 m   300 m   500 m   300 m   500 m 300 m 500 m 300 m Totalt  
1 Emil Jeppsson Hagaströms SK   69,16 1   42,25 1   69,04 1   42,16 1 69,160 70,417 69,040 70,267 278,883  
2 Melker Forslund Sundsvalls SK   82,68 2   50,26 2   81,53 2   48,10 2 82,680 83,767 81,530 80,167 328,143  
3                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
4                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
5                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
P  7-8      
Placering Namn Klubb Tid   Tid   Tid   Tid   Poäng Poäng Poäng Poäng Poäng  
      100 m   300 m   100 m   300 m   100 m 300 m 100 m 300 m Totalt  
1 Isak Forslund Sundsvalls SK   17,32 1   49,28 1   17,01 1   50,31 1 86,600 82,133 85,050 83,850 337,633  
2 Gustav Rahm Sundsvalls SK               20,01 2   61,82 2 0,000 0,000 100,050 103,033 203,083 2str
3                             0,000 0,000 0,000 0,000 0,000  
Extralopp Lördag      
Placering Namn Klubb Tid   Tid   Tid   Tid   Poäng Poäng Poäng Poäng Poäng  
      500   1000 m   500 m   1500 m   500 1000 m 500 m 1500 m Totalt  
  Matt Richardsson Sundsvalls SK   44,38               02 14,93   44,380 0,000 0,000 44,977    
  Helena Gustadsson Gimonäs CK   47,55               02 28,01   47,550 0,000        
  Julia Smedberg Sundsvalls SK   DNF   01 38,72               #VALUE! 49,360        
Extralopp Söndag      
Placering Namn Klubb Tid   Tid   Tid   Tid   Poäng Poäng Poäng Poäng Poäng  
      100 m   1000 m   500 m   3000 m   100 m 1000 m 500 m 3000 m Totalt  
  Matt Richardsson Sundsvalls SK                           0,000   0,000    
  Helena Gustadsson Gimonäs CK       01 38,11         05 09,30     49,055   51,550    
  Julia Smedberg Sundsvalls SK       01 39,13     47,79           49,565 47,790 0,000    
  Tova Gustafsson Sundsvalls SK       01 54,56                 57,280   0,000    
  Ebba Åslin Sundsvalls SK       01 56,56                 58,280   0,000    
  Ida Eriksson Hagaströms SK       02 25,00                 72,500   0,000    
  Emil Jeppsson Hagaströms SK       02 22,29                 71,145   0,000    
Uppdaterad: 05 DEC 2010 15:46 Skribent: Thomas Jansson

Postadress:
Sundsvalls SK - Skridsko
Stefan Nilzén, Östermalmsgatan 49
85460 Sundsvall

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info