Hoppa till sidans innehåll

Sundsvalls Snabbaste 2010


Söndagen den 14/2 avgjordes den första tävlingen i Sundsvall på 400m bana på flera år. I soligt och härligt vinterväder fick vi se många åkare på startlinjen, såväl nya som mer rutinerade deltog och åldersmässigt var det en blandning från ca 5års ålder upp till 40+. Resultatlista nedan...

 

500m      
Placering Namn Klubb Tid Poäng
      500 m 500 m
1 Matt Richardsson Sundsvalls SK   44,87 44,870
2 Magnus Gustafsson Sundsvalls SK   45,34 45,340
3 Oskar Gustafsson Sundsvalls SK   47,04 47,040
4 Anton Backeús Sundsvalls SK   50,31 50,310
5 Tova Gustafsson Sundsvalls SK   53,38 53,380
6 Ebba Åslin Sundsvalls SK   57,17 57,170
7 Vilma Gustafsson Sundsvalls SK   57,85 57,850
8 Julia Smedberg Sundsvalls SK   59,00 59,000
9 Jonna Forslund Sundsvalls SK   64,26 64,260
10 Peter Forslund Sundsvalls SK   66,50 66,500
11 Clara Forslund Sundsvalls SK   73,28 73,280
12 Martine Nordqvist Sundsvalls SK   82,25 82,250
13 Josephine Nordqvist Sundsvalls SK   90,61 90,610
14 Melker Forslund Sundsvalls SK   95,05 95,050
15 Isac Forslund Sundsvalls SK   95,25 95,250
16 Andreas Nilsson Sundsvalls SK 01 47,86 107,860
17 Gustav Rahm Sundsvalls SK 03 37,93 217,930
100m      
Placering Namn Klubb Tid Poäng
      100 m 100 m
1 Matt Richardsson Sundsvalls SK   11,52 57,600
2 Magnus Gustafsson Sundsvalls SK   11,72 58,600
3 Oskar Gustafsson Sundsvalls SK   11,92 59,600
4 Anton Backéus Sundsvalls SK   11,96 59,800
5 Julia Smedberg Sundsvalls SK   13,40 67,000
6 Vilma Gustafsson Sundsvalls SK   14,04 70,200
7 Ebba Åslin Sundsvalls SK   14,04 70,200
7 Adrian Edlund Sundsvalls SK   14,50 72,500
9 Åse Andersson Sundsvalls SK   14,61 73,050
10 Clara Forslund Sundsvalls SK   15,91 79,550
11 Anna Rahm Sundsvalls SK   16,60 83,000
12 Isac Forslund Sundsvalls SK   17,61 88,050
13 Martine Nordqvist Sundsvalls SK   17,76 88,800
14 Josephine Nordqvist Sundsvalls SK   18,50 92,500
15 Gustav Rahm Sundsvalls SK   19,60 98,000
16 Michelle Sandelius Sundsvalls SK   20,18 100,900
17 Amelia Arvidsson Sundsvalls SK   20,25 101,250
18 William Nilsson Sundsvalls SK   20,26 101,300
19 Andreas Nilsson Sundsvalls SK   21,25 106,250
20 Lina Terner Sundsvalls SK   23,32 116,600
21 Robin Edlund Sundsvalls SK   24,81 124,050
22 Imre Arvidsson Sundsvalls SK   26,69 133,450
23 Robin Björklund Sundsvalls SK   26,75 133,750
24 Julia Wiklund Sundsvalls SK   29,61 148,050
25 Maja Sundsvalls SK   39,26 196,300
26 Frida Westman Sundsvalls SK   44,11 220,550
27 Emma Edlund Sundsvalls SK   45,86 229,300
28 Viggo Westman Sundsvalls SK   64,70 323,500
29 Elsa Rahm Sundsvalls SK     0,000
300m      
Placering Namn Klubb Tid Poäng
      300 m 300 m
1 Clara Forslund Sundsvalls SK   44,06 73,433
2 Martine Nordqvist Sundsvalls SK   49,00 81,667
3 Anna Rahm Sundsvalls SK   50,73 84,550
4 Isac Forslund Sundsvalls SK   55,46 92,433
5 Josephine Nordqvist Sundsvalls SK   56,20 93,667
6 Melker Forslund Sundsvalls SK   57,53 95,883
7 William Nilsson Sundsvalls SK   70,89 118,150
8 Gustav Rahm Sundsvalls SK   74,05 123,417
9 Robin Edlund Sundsvalls SK   86,89 144,817
1000m      
Placering Namn Klubb Tid Poäng
      1000 m 1000 m
1 Anton Backéus Sundsvalls SK 01 54,89 57,445
2 Tova Gustafsson Sundsvalls SK 01 57,28 58,640
3 Ebba Åslin Sundsvalls SK 02 03,10 61,550
4 Vilma Gustafsson Sundsvalls SK 02 08,21 64,105
5 Jonna Forslund Sundsvalls SK 02 16,47 68,235
1500m      
Placering Namn Klubb Tid Poäng
      1500 m 1500 m
1 Matt Richardsson Sundsvalls SK 02 19,03 46,343
2 Oskar Gustafsson Sundsvalls SK 02 35,55 51,850

 

Uppdaterad: 15 FEB 2010 15:19 Skribent: Thomas Jansson

Postadress:
Sundsvalls SK - Skridsko
Eva Westin, Bågevägen 29b
85652 Sundsvall

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info